Kontaktní údaje

Adresa:
Střední zdravotnická škola, p. o.
tř. T. G. Masaryka 451
738 01 Frýdek-Místek
Tel.: 558 630 019
Fax: 558 630 029
E-mail:
sekretariat@zdrskolafm.cz
Web:
www.zdrskolafm.cz


IČO: 00561151
Číslo bankovního účtu: 29835781/0100
IZO: 110009665

Další info

Naše pracoviště praktického vyučování

NEMOCNICE FRÝDEK-MÍSTEK

Logo

NEMOCNICE TŘINEC

Logo
Další pracoviště

V červnu 2018 se žáci 1. a 2. ročníku zúčastnili poznávacího zájezdu do Anglie s pražskou cestovní kanceláří Výuka jinak.


V uplynulém školním roce jsme s vybranými žáky 1. a 2. ročníku podnikli poznávací výlet do Anglie s pražskou cestovní kanceláří Výuka jinak. Po cestě jsme využili řadu dopravních prostředků. Přeprava trajektem a Euro tunelem byly jistě zážitkem.

Žáci byli ubytovaní v místních rodinách, kde se mohli seznámit s typickou britskou domácností a stravou. Navštívili jsme místa ve Stratfordu nad Avonou, kde žil a je pochovaný slavný William Shakespeare. Při skvělém výkladu místní historičky jsme se seznámili s městečkem Canterbury, kde se nachází nejvýznamnější katedrála anglikánské církve a poutní místo proslavené Chaucerovými Canterburskými povídkami. Další den na nás čekalo město Windsor s královským hradem a také Oxford, kde jsme si prohlédli slavnou Christ Church College a jídelnu, která inspirovala tvůrce Harryho Pottera. Všechny bezesporu nadchla děsivá „stezka odvahy“ na hradě Warwick, prohlídka interiérů hradu, vystoupení sokolníků a bludiště. Poslední den byl věnován Londýnu. Navštívili jsme nultý poledník v Greenwichi a odtamtud jsme se lodí přeplavili kolem Tower Bridge do centra Londýna. Prošli jsme Trafalgarské náměstí, nám. Piccadilly, Leicester square, Downing Street, Westmister Abbey vyfotili jsme se před Buckinghamským palácem a mnoho dalšího za stálého doprovodu naší paní průvodkyně Marušky.