Střední zdravotnická škola Frýdek-Místek

POMÁHAT A CHRÁNIT ZDRAVÍ, TO JE TO, CO NÁS MOC BAVÍ.

aktuality

přijímací řízení

dny otevřených dveří

maturity

Ke stažení

prezentace školy

vzdělávání dospělých

Staré webové stránky stále naleznete na URL adrese https://archiv.zdrskolafm.cz

Aktuální informace

Aktuální dění v naší škole i mimo ni


Třetí místo v celostátní soutěži Ošetřovatelství

Úspěchy našich žáků pokračují.

Velkého úspěch dosáhla v pátek 24. 3. 2023 Lucie Bjolková ze 3.B. Ta se v tento den zúčasnila celostátní soutěže Ošetřovatelství, která se konala v Praze. Tématem letošního ročníku byly odběry biologického materiálu. Lucka nejprve prezentovala před odbornou komisí svoji práci na téma Odběry plodové vody a jejich inovace. Poté soutěž pokračovala praktickou částí, kde si vylosovala kazuistiku, stanovila ošetřovatelské problémy a prakticky předvedla vylosovaný odborný výkon. Lucka se nezalekla velké konkurence a obsadila krásné třetí místo. Gratulujeme.

Alternativní popis - Třetí místo v celostátní soutěži Ošetřovatelství

Třetí místo v krajském kole psychologické olympiády

Dne 23. 3. 2023 se konalo na Mendelově střední škole v Novém Jičíně krajské kolo psychologické olympiády. Letošním tématem bylo „Jak jsem překonal sám sebe“. Ze školního kola postoupila žákyně 2. ročníku oboru Praktická sestra Sára Chládková, která se umístila na 3. místě.

27.03.2023

Družstvo děvčat získalo ve florbalovém turnaji bronz

Třetí místo obsadilo naše družstvo děvčat v okresním kole ve florbale středních škol, které se konalo v úterý 21. 3. ve sportovní hale Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy Frýdek-Místek. Po drtivé výhře 6:1 nad Střední školou gastronomie, oděvnictví a služeb FM a remíze 3:3 s pořádajícím týmem se naše děvčata utkala v posledním zápase s družstvem Gymnázia P. Bezruče a v případě vítězství by slavila celkové prvenství v turnaji. Ve druhém poločase však za stavu 0:0 inkasovala, potřebovala ovšem plný bodový zisk, a tak byla čtyři minuty před koncem při vyloučení soupeře odvolána brankářka. Ve dvojnásobné a posléze ani klasické početní výhodě se i přes drtivý tlak nepodařilo překonat skvěle chytající soupeřovu gólmanku, a náš tým tak kvůli těsně horšímu skóre nakonec obsadil třetí příčku. Děkujeme všem děvčatům za bojovný výkon a skvělou reprezentaci školy!

Sestava: K. Cibuliaková (1. A), S. Chládková (2. A), N. Kotasová (2. B), S. Lyčková, M. Polochová (2. C), A. Byrtusová, B. Nytrová, P. Zátopková (3. A), A. Kozlová, E. Minksová, N. Rucká, N. Tlustá, V. Zlá (3. B)

27.03.2023

Ředitelské volno

ŘEDITELSKÉ VOLNO 13. A 14. DUBNA 2023

Ředitel Střední zdravotnické školy, Frýdek-Místek, příspěvkové organizace, vyhlašuje na čtvrtek 13. dubna 2023 a pátek 14. dubna 2023 ředitelské volno z organizačních důvodů.

 

Odůvodnění:

13. dubna 2023 a 14. dubna 2023 se ve škole uskuteční jednotná přijímací zkouška
(v dopoledních hodinách) a maturitní zkouška (písemná, tj. slohová práce, v odpoledních hodinách). Z prostorových důvodů a z důvodu vysokých nároků na počet zadavatelů vyhlašuje ředitel školy ředitelské volno pro všechny žáky školy (kromě maturujících žáků).

 

Frýdek-Místek 23. února 2023

 

Mgr. Jiří Gajda, ředitel

15.03.2023

Vlastivědná exkurze do Krakova pro žáky druhých ročníků

Termín: 18. 4. 2023

Začátek akce: 7.00 před KB u vlakového nádraží ve Frýdku

                         7.30 autobusové nádraží Český Těšín

Ukončení akce: po 18.00 tamtéž

Vedoucí akce: E. Fojkesová a M. Gibala

Záloha: 600,- Kč

Program:

8.00 přesun do Krakova, 10.00 – 12.00 prohlídka historického jádra města – Barbakán, Floriánská brána, Sukiennice, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Jagellonská univerzita, 12.00 – 14.00 osobní volno, 14.00 - 15.30 prohlídka muzea Czartoriskich, 16.00 odjezd do F–M.

 

Zálohu zaplatit do 31. března 2023, počet účastníků min. 35, max. 40

14.03.2023

Letní sportovní kurz

V termínu 15. až 19. května se uskuteční pro žáky druhých ročníků letní sportovní kurz, jehož obsahem bude cyklistika, horolezecký a vodácký výcvik. Místem konání je stejně jako v předešlých letech Rekreační středisko U Brodu, Zálužné-Mokřinky ( www.ubrodu.cz), kam se žáci dopraví od školy na kole.

Základní informace a přihlášky obdrží žáci u p. učitelky Čablové, podrobnější informace budou sděleny později.

Závaznou přihlášku je nutné odevzdat nejpozději v pátek 24. března. Platba pak proběhne zhruba v půlce dubna na účet školy. 

10.03.2023

Workshop trénování paměti

Pro 4. ročníky jsme koncem měsíce února zajistili přednáškový workshop na téma trénováni paměti. Žáci si měli možnost vyzkoušet jednotlivé techniky a také testovali kterou hemisféru používají více. Dvouhodinový workshop ukázal, kolik a v jaké kvalitě je možné si zapamatovat dáme-li pozornost tomu, co si chceme opravdu zapamatovat! 🧠   Lektorkám paní Monice a Janě z Vědecké knihovny v Ostravě velmi děkujeme a budeme se těšit  na další lekci pro naše žáky.

10.03.2023

Naše nabídka oborů

Našim uchazečům nabízíme

PRAKTICKÁ SESTRA

Absolvent se uplatní ve zdravotnických zařízeních lůžkového i ambulantního charakteru a při poskytování komunitní nebo domácí péče. Uplatní se i jako zdravotnický pracovník v zařízeních sociálních služeb, zejména v léčebnách dlouhodobě nemocných, v zařízeních geriatrické péče a v zařízeních hospicové a respitní péče.

ZOBRAZIT VÍCE

SOCIÁLNÍ ČINNOST

Absolvent se uplatní jako pracovník sociálních služeb v různých ambulantních nebo pobytových a v terénních sociálních službách, při poskytování sociální pomoci dětem i dospělým. Má vědomosti a dovednosti potřebné pro zajišťování přímé péče a osobní asistence klientům, pro podporu jejich soběstačnosti a sociální aktivizaci. Má také vědomosti a dovednosti uplatnitelné v managementu sociálních služeb. Absolvent získá odbornou způsobilost pro vázanou živnost Péče o dítě do tří let věku v denním režimu.

ZOBRAZIT VÍCE
Doučování žáků škol
Digitalizace školy
Moravskoslezký kraj
Příspěvková organizace MSK

Střední zdravotnická škola je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Nemocnice ve Frýdku-Místku
Nemocnice Třinec
Centrum Pečovatelské služby Frýdek Místek
Hospic Frýdek-Místek
Charita Česká republika
Domov pro seniory Frýdek-Místek
Jesle Frýdek-Místek
RůžovkaFM
Dětské centrum domeček
Centrum sociální pomoci Třinec
Asociace Trigon - Ostrava
Organizace Adra - Frýdek-Místek
Organizace Podané ruce