2. kolo přijímacího řízení do oboru Sociální činnost

Vyhlašujeme druhé kolo přijímacího řízení do oboru Sociální činnost.

Pro více informací rozklikněte tento příspěvek.

Více informací...

Výsledky 1. kola přijímacího řízení

V systému DIPSY byly zveřejněny výsledky 1. kola přijímacího řízení do oboru Praktická sestra i Sociální činnost. Výsledková listina je k dispozici i na našich webových stránkách

Více informací...

ERASMUS 2.část

Zdravíme opět všechny z Wilhemshavenu. Rovnou Vám mohu prozradit, že jsme se zde vůbec nenudili! První víkend jsme vzali útokem trhy v Olldenburku a prohlédli si místní zámek a zámeckou zahradu.  Náš víkend jsme v neděli také obohatili prohlídkou Marine museum a aquaria ve Wilhemshavenu. Po rušném víkendu jsme zavítali do partnerské školy, kde se odehrávaly tematické  výklady a hry ke dni Evropy.  Mimo možnost si projít školu a poslechnout žáky vedená témata (např.: třídění odpadů), jsme se sešli se studenty, kteří letos absolvovali praxe u nás. Společně jsme odpovídali na dotazy příchozích studentů, kteří se o Erasmus zajímají. V úterý jsme se opět navrátili na praxe, kde nás vzali mezi sebe jako rodinu. Náš seznam výletů nezel dlouho prázdnotou. Rozhodli jsme se, že ve středu, na státní svátek, využijeme po dlouhé době hezkého počasí a strávíme den u moře. Mimo volný čas na pláži, kterou velice rychle pokrylo moře, jsme den strávili vyhlídkovou plavbou okolo pobřeží Wilhemshavenu. Po volnu jsem se vrátili zpět do práce získat nové další pracovních zkušeností. V sobotu jsme si na seznam výletu připsali výlet do historického města Brémy. Zde jsme po návštěvách významných míst měli rozchod, prostor a tedy čas objevovat město vlastním způsobem dle naší libosti. V neděli se nám narozdíl od soboty nevydařilo počasí a z tohoto důvodu jsme museli zrušit náš výlet na ostrov Langeoog.  Pondělí nám opět nastartovalo pracovní režim, kdy jsme trávili náš poslední čas na praxích. Ve středu jsme se v zařízeních rozloučili s velkou parádou společnou snídání a předáváním dárečků jako poděkování. Také jsme si předali kontakty, aby nás ani ta vzdálenost nerozdělila. Zbytek času hodláme trávit na plno! S pozdravy Vám přejeme pěkné dny a nějakou tu zábavu, jakou tu prožíváme.

Mějte se hezky a AHOJ!

Více informací...

Ekotým a školní meteostanice

Od začátku května vlastní naše škola malou meteostanici, která je umístěna na vrátnici. P. Tobola, školník, vysvětlil ochotně žákovskému ekotýmu její funkce. Tato aktivita proběhla v rámci hodiny Praktikum v cizím jazyce, takže se žáci nejprve naučili slovíčka a krátké fráze k počasí v němčině a následně to aplikovali přímo v praxi u školní meteostanice. Společně jsme pak hledali vhodné umístění venkovního čipu této meteostanice, který byl následně zavěšen na jeden ze stromů ("der Baum") před budovou školy. Ukázku propojení EVVO a němčiny můžete shlédnout na instagramu naší školy.

Mgr. Marie Šimečková, koordinátorka EVVO

Více informací...

Východní Čechy 3. den

Ráno jsme navštívili Hospitál Kuks. Součástí prohlídky byla také historická lékárna.  Jedná se o druhou nejstarší lékárnu u nás. Na závěr jsme si prohlédli lapidárium. Odpoledne jsme navštívili kasematy v pevnosti Josefov, užili si absolutní tmu a udělali jsme si obrázek o organizaci obrany  pevnosti.
Více informací...

Východní Čechy 2. den

Druhý den jsme započali v Muzeu bratří Čapků v Malých Svatoňovicích. Poté jsme se přemístili do Ratibořic u České Skalice 👵a závěr dne jsme zakončili u opevnění na Dobrošově 🏰🗿. Závěr patřil tradičnímu táboráku a opékání špekáčků. 🔥🔥🔥🌭
Více informací...