Informace k lyžařskému kurzu

Je možnost se ještě přihlásit na lyžařský kurz - žáci z 2. a 3. ročníku by měli samostatnou skupinu.

Informace k lyžařském kurzu najdete ZDE.

 

Prosíme o zaplacení částky 3 270,- Kč do 31.1.2023

na účet školy :   29835781/0100 jako VS uvedte datum narození žáka, např. 01012007, do poznámky jméno žáka a třídu, např. Novak Jan 1.A Další info a poučení dostanou žáci ve škole v týdnu před lyžařským kurzem!

Více informací...

Poznávací zájezd do Velké Británie

Ve spolupráci s CK PRO Travel organizujeme poznávací zájezd do Velké Británie se zastávkami v Londýně, Salisbury Stonehenge, Bath osle of Wigth…….

Každý žák najde v mailu přihlašovací a platební údaje do systému. Těšíme se na vás!

Více informací...

Odborná exkurze v anatomickém muzeu

Minulý týden se žáci 3.B zúčastnili odborné exkurze v anatomickém muzeu na Lékařské fakultě v Olomouci. Exkurze byla velmi zajímavá. Děkujeme.
Více informací...

Průběh praxe děvčat z Rotenburku

Děvčata z Dolního Saska z Rotenburku zahájila praxi v pátek 13.1.2023 v zařízení  Jeslí Frýdek-Místek, p.o., jak jsme již informovali. Spolupracují s paní ředitelkou Mgr. Janou Kocichovou, naší žákyní Angelinou Morys vždy v pondělí i s našimi žákyněmi 4. ročníků, které zde mají rovněž praxi.
Více informací...

Sběr starých mobilů se soutěží

Zapojte se do sběrové kampaně Starý mobil pro Remobil se soutěží o výlet do science centra! Krabice k odevzdání umístěna u kopírky ve vestibulu. Zároveň na přiložený arch zapište počet mobilů a vyberte třídu, které se připočtou body (hrajeme fair-play!).

Dvě školy s nejvyšším množstvím vybraných mobilních telefonů v přepočtu na žáka získají pro jednu třídu návštěvu Techmania Science Centra v Plzni, včetně dopravy. Soutěž probíhá do konce ledna 2023.

Video k akci: Mamutí dopad mobilních telefonů na životní prostředí 

https://www.youtube.com/watch?v=Yi1CStd465w  

V současné době je možné recyklovat až 90 % celkové hmotnosti mobilního telefonu (nebo tabletu). Precizní recyklací je možné z každého zařízení získat 11 druhů kovů (Ni, Cu, As, Pd, Ag, Sn, Sb, Pt, Au, Pb, Bi). Každý mobil tak v sobě obsahuje „drahé kovy“ zhruba za 20 Kč.  

více o recyklaci mobilů:  https://www.trideniodpadu.cz/mobiln-telefony 

 

Více informací...