Střední zdravotnická škola, Frýdek-Místek, p. o., spolupracuje s organizací Podané ruce, z. s., na projektu canisterapie. Více o canisterapii se můžete dozvědět na internetových stránkách společnosti  Podané ruce, z. s.

Do canisterapeutických setkání se mohou zapojovat i naši žáci. Odkaz na kalendář akcí, které Podané ruce organizují a na které se mohou přijít podívat, případně pomoci i naši studenti

https://canis.podaneruce.eu/kalendar-akci/


Novinky a odkazy ze světa canisterapie

naleznete ZDE.


Školní rok 2022/2023

První Canisterapeutický kroužek školního roku 2022/2023

První Canisterapeutický kroužek školního roku 2022/2023 se uskuteční v pondělí 13.2.2023 od 14:15 do cca 15. hodin v klubovně centrály organizace Podané ruce z.s. Odchod bude ve 13:30 od školy. Kdo by se rád zúčastnil, ale má sedmou hodinu výuku, ať se ozve paní učitelce Wykové.


V pondělí 13. 2. 2023 se uskutečnil tolik očekávaný canisterapeutický kroužek. S žáky jsme byli navštívit klubovnu organizace Podaných rukou, z.s., kde nás již čekala paní ředitelka Bc. Helena Fejkusová a Lenka Žaarová se psem Harrym.

Setkání to bylo velice příjemné, informací bylo hodně a Harry a Maya (naši terapeutičtí psí parťáci) nám již tak dobrou náladu ještě zlepšovali. Kroužku se účastnilo neuvěřitelných 23 žáků a jedna milá kolegyně, kterou téma zaujalo stejně, jako naše žáky.

Dozvěděli jsme se základy této skvělé zooterapie a už nyní se těšíme na další setkání!

Lenka Wyková a Maya


Druhý Canisterapeutický kroužek školního roku 2022/2023

Krásný den, ráda bych Vás pozvala na další canisterapeutický kroužek​, který se uskuteční příští pondělí (24.4.2023) v budově naší školy po vyučování, tedy od 14:20 do cca 15:05. ​Tentokrát se už podíváme konkrétněji, co canisterapie obnáší, co znamenají pojmy AAA, AAT, AAE a AACR (prozradím pouze zkraty, co je obsahem se dozvíte na kroužku :-)  Aktivity, Terapie, Krizová intervence a Vzdělávání za pomocí zvířat) a také se budeme bavit o tom, co byste museli jako canisterapeuti psovodi absolvovat, jak se na tyto činnosti připravit, jaké jsou vhodné vlastnosti terapeuta, jaké jsou na něj kladeny požadavky apod.  

Opět přislíbily svou účast i kolegové z Podaných rukou a jejich psí parťačky/parťáci.  

Ráda Vás opět uvidím, mohou samozřejmě přijít i ostatní žáci, kteří nestihli nebo nemohli absolvovat první kroužek. Zváni jsou tedy všichni se zájmem o tuto problematiku.

Prosím o potvrzení účasti.

Těším se i s Mayou na viděnou!

Lenka Wyková


V pondělí 24. 4. 2023 se uskutečnil druhý canis kroužek, 13 žáků, 3 canisterapeutické týmy a tři psí parťačky - Dafné, Cherry a Maya. Děkuji žákům a kolegyním z Podaných rukou. Už nyní plánujeme další setkání.

Lenka Wyková


Třetí canisterapeutický kroužek školního roku 2022/2023

Chystá se v pořadí již třetí canisterapeutický kroužek. 
Kroužek proběhne za podpory canisterapeutických týmů a našich čtyřnohých parťáků, opět v klubovně organizace Podané ruce, z.s.
Kroužek je zaměřen nejen teoreticky, ale i prakticky.
Tentokrát se podíváme na canisterapeuta psovoda, jaké musí splnit požadavky, jaké by měl mít vlastnosti, co se od něj očekává i canisterapeuta psa – co a jak u psa cvičit, na co jej připravit.
 
Úterý 16. 5. 2023
14:20 – cca 15:05
Sraz před školou v 13:30 (pokud máte v tu dobu výuku, napište mi)
 
Místa konání: Klubovna centrály Podaných rukou na Malém Koloredově

Více informací: Mgr. Lenka Wyková

Kdo má chuť a náladu dozvědět se více o canisterapii, nebo jen potřebuje zlepšit náladu, je vítán!

Třetí Canis kroužek který se uskutečnil 16. 5. 2023 byl velmi komorní. Kdyby bylo jen o jednoho psíka více, tak je převaha canisterapeutu psů nad žáky.😉Náladu nám to ale nezkazilo a velmi mile jsme si povykládali, jak připravit na terapie naše potenciální psí terapeuty. Veliké díky patří kolegyním Simoně, Heleně a Hedvice z Podaných rukou a fenkám Dafne, Xani, Chery, Agnes a Mayi.

Lenka Wyková


Canisterapie ve školním roce 2021/2022


 

Fotogalerie školní rok 2022/2023

Fotogalerie školní rok 2021/2022

Související dokumenty