Střední zdravotnická škola, Frýdek-Místek, p. o., spolupracuje s organizací Podané ruce, z. s., na projektu canisterapie. Více o canisterapii se můžete dozvědět na internetových stránkách společnosti  Podané ruce, z. s.

Do canisterapeutických setkání se mohou zapojovat i naši žáci. Odkaz na kalendář akcí, které Podané ruce organizují a na které se mohou přijít podívat, případně pomoci i naši studenti

https://canis.podaneruce.eu/kalendar-akci/


Novinky a odkazy ze světa canisterapie

naleznete ZDE.


Školní rok 2023/2024

Jako každý rok i letos bych ráda uskutečnila na naší škole canisterapeutický kroužek.

Dle časových možností se jedná o pár (3 – 5) odpoledních setkání buď u nás ve škole, nebo v klubovně Podaných rukou (organizace, která s námi spolupracuje) na Malém Koloredově.

Podle zájmu pak je možno s canisterapeuty navštívit některé hodiny canisterapie, případně pomohu s přípravou případných zájemců ke zkouškám na plnohodnotné terapeuty.

Termín prvního setkání bude uveřejněn na stránkách školy a napíšu jej na nástěnku v systému bakaláři.

Pokud máte zájem, můžete se již nyní přihlásit.

Vaše dotazy ráda odpovím buď osobně v kabinetu školní metodičky a výchovné poradkyně nebo na mailu:

wykova@zdrskolafm.cz


Canisterapie v jesličkách

Ve středu 13.3.2024 se do jeslí na dětské skupinky přišla podívat paní učitelka Mgr. Lenka Wyková, která se již 5 let věnuje canisterapii a spolupracuje s organizací Podané ruce, o.s. Canisterapeutka si připravila program, při kterém dětem ukázala, jakým způsobem se dá vycvičit pejsek, aby mohl terapeuticky pomáhat.

Děti měly možnost vidět, jak pejsek reaguje na různé povely, jakou si umí udržet disciplínu a co všechno je schopen se naučit, aby lidem pomohl při běžných denních činnostech a aktivitách. Nakonec měly děti také možnost si pejska pohladit a pomazlit se s ním.

Děti měly z aktivit s pejskem velikou radost 😊.

 


Druhý Canisterapeutický kroužek školního roku 2023/2024

Ve středu 3.4.2024 od 14:15 hodin proběhne další canis kroužek, opět v zasedačce na Malém Koloredově. Odchod společně od školy ve 13:30. Blišší informace ZDE.

Děkuji Vám!

Mgr. Lenka Wyková


Druhý canisteraputický kroužek

Canisterapeutický kroužek proběhl v centru Podaných rukou ve středu 3. dubna. Studentky získaly další cenné informace o canisterapii, měly možnost si užít kontaktu s pěti canisterapeutickými pejsky a získat odpovědi na další otázky k tématu canisterapie ☺️. Těšíme se na další setkání 🐕.


 

Canisterapeutický workshop

V úterý 7.5.2024 od 14:15 hodin proběhne ve škole praktický canisterapeutický workshop​. Tento workshop je určen pro jakéhokoli zájemce i pro ty, kteří žádný z předchozích kroužků neabsolvoval!

Bude zaměřen čistě prakticky, ukážeme si práci psů, pomůcky ke canisterapii, literaturu apod. Rádi zodpovíme také případné dotazy. Opět mám přislíbenou účast týmů z organizace Podané ruce, z.s.

V případě jakýchkoli dotazů mě můžete kontaktovat.

Těším se na viděnou,
Wyková Lenka a Maya​


Canisterapie ve školním roce 2022/2023


 

Fotogalerie školní rok 2023/2024

Fotogalerie školní rok 2022/2023

Fotogalerie školní rok 2021/2022

Související dokumenty