Žákovský ekotým v akci

Dne  25. 9. 2023 proběhl ekologický praktický workshop před budovou školy. Žákovský ekotým ze 3.C vzorně uklidil příchodovou cestou do školy za asistence p. školníka a koordinátorky EVVO Mgr. Marie Šimečkové. Dva kyblíky nasbíraných žaludů poslouží jako potrava zvěři v nedalekém lese.

Děkujeme za příkladnou prospěšnou aktivitu!

Více informací...

Trh vzdělávání a uplatnění ve Frýdku-Místku

Dnes 21. 9. 2023 se zúčastníme TRHU VZDĚLÁVÁNÍ A UPLATNĚNÍ 2023 v hale Polárka, ve Frýdku Místku, od 10 do 16 hodin.

Srdečně Vás zveme a těšíme se na setkání s Vámi.

Více informací...

Akce Den čistého ovzduší v Místku

Dne 13.9. se třídy 1.C a 2.C zúčastnily vzdělávací akce Smokeman zasahuje!, která se konala u příležitosti akce Den čistého ovzduší 2023 na náměstí v Místku. Žáci si zábavnou formou pokusů a interaktivní metodou se ''smokemanem'' z Vysoké školy báňské - Technická univerzita Ostrava obnovili či prohloubili učivo přírodních věd. Za své správné odpovědi byli odměněni a motivováni se sami nad pokusy zamyslet PROČ to tak vlastně funguje (např. proč neshoří papírová bankovka omotaná na měděném válečku, jakou barvu má Slunce), mohli si osahat suchý led aj. Palčivý žár sluníčka se pokoušel pro posluchače zmírnit další ''smokeman'' alespoň vodní sprškou.

Ing. Štefek a Mgr. Šimečková

Více informací...

Adaptační dopoledne 1.B

Ve čtvrtek jsme završili adaptační dopoledne pro tento školní rok. Ve třídách vládla pozitivní atmosféra, žáci se bavili, více se poznali a dopoledne si užili! Všem děkuji za účast, včetně třídních učitelů a Mayi, která zvládla všechna dopoledne s námi.

Všem prvním ročníkům přeji mnoho úspěchů a pohodovou atmosféru při studiu! 

Lenka Wyková 

Více informací...

Adaptační dopoledne 1.A

Ve středu se uskutečnilo další adaptační dopoledne, tentokrát pro žáky 1.A. Nový prváčci si užili společné dopoledne se svojí třídní učitelkou a naší metodičkou prevence, která pro ně připravila mnoho zajímavých aktivit. Opět nechyběla ani Maya.

 

Více informací...

Dětský den v třinecké nemocnici

V sobotu 9. 9. se v třinecké nemocnici konal Dětský den, kterého se zúčastnilo téměř 150 dětí se svými rodiči či prarodiči.

Této akce se zúčastnilo také 8 našich žákyněk, které ve svém volném čase pomáhaly s organizací.

Zajišťovaly dozor u skákacího hradu a "mega Člověče, nezlob se", v cíli pomáhali s chystáním dárečků a nafukováním balónků, připravovaly popcorn a pomáhaly u občerstvení.

Nemocnice jim moc děkuje a jejich pomoci si velice cení.

Jmenovitě: Diana Juranková, Sára Juranková, Daniela Beránková, Eliška Hudziecová, Natalia Podolová, Tereza Boučková, Iva Hanzlíková a Adéla Kokotková

Více informací...