Školní volejbalový turnaj vyhrála 2. A

Po tříleté pauze se v pondělí 19. prosince konal v tělocvičně TJ Sokol Frýdek-Místek školní volejbalový turnaj, do kterého se přihlásila družstva těchto tříd: 1. A, 1. B, 2. A, 2. B, 2. C, 3. A, 3. B a 4. A + B. Rozdělena byla do dvou skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým na dva sety do 15 bodů. Týmy umístěné na druhé příčce bojovaly o konečnou bronzovou pozici, vítězové obou skupin se pak utkali o celkové prvenství v turnaji.

Jednotlivé zápasy byly často velmi vyrovnané, mnohokrát první set ovládl jeden tým, druhý zase soupeř. Nikdo nevypustil žádný míč a bojovalo se o každý bod. O třetí místo si to nakonec rozdali žáci 2. C a 1. A, rozhodovala až třetí sada, kterou ovládla 2. C. Ve finále se střetli žáci 2. A a společný tým žáků 4. A a 4. B. V prvním setu dominovali druháci, druhý už byl podstatně dramatičtější, znovu v něm ale triumfovali mladší studenti a stali se tak vítězi turnaje. Ten navštívili i p. zástupce Ing. Pavel Carbal a p. ředitel Mgr. Jiří Gajda, který poté předal nejlepším čtyřem týmům ceny. Všem družstvům děkujeme za účast a férové souboje!

Více informací...

Naše učitelka v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

Dne 15.12. se v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR v Praze měřil cholesterol v rámci prevence onemocnění kardiovaskulárního systému. V odběrovém týmu byla i učitelka z naší školy Jarmila Morcinková. Odebírala se krev z prstu a následně se mohli poslanci poradit s odborníky, jak se o sebe starat a předcházet tak srdečně cévním onemocněním,ve kterém ČR vede první místo v úmrtnosti. Zároveň rozdala v PS přáníčka k Vánocům od studentů 4. ročníku. Velmi tímto byli potěšení, děkují a zdraví naši školu.
Více informací...

Školní volejbalový turnaj

Školní vánoční volejbalový turnaj se uskuteční v pondělí 19.12.2022.

Více informací...

Vánoční program pro seniory

Naše žákyňky ze čtvrtého ročníku  šly v pondělí klientům Sociálních lůžek v nemocnici v Třinci zazpívat koledy za doprovodu houslí a rozdat vlastnoručně vyráběná přáníčka a napečené cukroví. Také popřály krásné sváteční dny personálu a vedení Nemocnice Třinec a poděkovaly za příjemné prostředí pro studenty.
Více informací...

Přihláška na zahraniční stáž v Německu

Z výzvy Erasmus+ nám byl opět schválen projekt pro obor Sociální činnost i obor Praktická sestra. Žáci obou oborů mohou tedy uskutečnit v červnu 2023 odbornou praxi v Dolním Sasku a tím tak navázat na již desetiletou spolupráci s odbornými školami v Rotenburgu a Wilhelmshavenu.

 

Bližší informace, kritéria výběru žáků a přihlášku na zahraniční stáž, kterou je potřeba odevzdat 3. 1. 2023 na sekretariát školy naleznete ZDE.

 

Více informací...

Nové vydání školního časopisu

Vyšlo nové vydání školního časopisu.

Pokud byste se rádi dozvěděli více, toto vydání naleznete  ZDE.

Více informací...