Krajská potravinová sbírka 2022

Vážení rodiče a milí žáci, 

u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby se koná Krajská potravinová sbírka 2022. Cílem této akce, které se i letos naše škola účastní, je sběr potravin, které budou poskytnuty lidem ohroženým chudobou, jako jsou matky s dětmi v azylových domech, lidé bez domova, osamělí senioři apod.

Rádi bychom Vás touto cestou požádali o potravinový příspěvek. Upřednostňovány jsou především potraviny trvanlivějšího charakteru, jako je např. dětská výživa, kaše, piškoty, cukrovinky, cereálie, cukr, mouka, těstoviny, luštěniny, rýže, olej, instantní polévky, čaje, káva, kakao, sirupy, džemy, konzervy aj. Vše by mělo být v nepoškozených obalech a před vypršením data spotřeby.

Potraviny je možno předat Mgr. Evě Fojkesové (kabinet V, 3. patro) od středy 19. 10.  do pátku 21. 10. vždy od 7:30 hod. do 8:00  hod. a během obědové přestávky.

Děkujeme, že se zapojíte a pomůžete tak těm, kteří to potřebují.

Více informací...

Další miniexkurze

Žákyně 4. A se dnes v rámci malé miniexkurze seznámily s prací učitelky MŠ, která spolupracuje s Nemocnicí Třinec a věnuje se dětem, které jsou na dětském oddělení hospitalizované. Využívají se šité panenky, které děti dostávají a mohou je vybarvit. Paní učitelka představila prostředí herny, které využívá při práci.

Děkujeme.

Více informací...

Přespolní běh

Dne 12.10. se vybraní žáci naší školy zúčastnili okresního kola přespolního běhu pro SŠ u stadionu Slezan Frýdek-Místek. Dívky běžely 2,5 km a jako družstvo obsadily 4. místo, chlapci běželi 4 km a obsadili v tvrdé konkurenci hezké 7. místo.

Všem zúčastněným tímto děkujeme za reprezentaci školy!

Více informací...

V Praze bylo blaze

V Praze bylo blaze!
Více informací...

Vlastivědné exkurze 4. ročníků v Praze

V tomto krásném podzimním čase absolvují naši žáci 4. ročníků vlastivědnou exkurzi v Praze. Třída 4. C. byla minulý týden. Tento týden posílá pozdravy z Prahy třída 4. B a v příštím týdnu se chystá třída 4. A.  
Více informací...

Exkurze v Elpisu v Třinci

Dne 7.10. se třída 3.C zúčastnila miniexkurze v sociálním zařízení Elpis v Třinci, které poskytuje odborné sociální poradenství obětím domácího násilí a osobám týraným či závislým na návykových látkách. Tato miniexkurze se žákům také velmi líbila.  
Více informací...