Článek regionálního týdeníku na Třinecku Hutník: Budoucí sestřičky se zapotily u maturit


Studentky Střední zdravotnické školy ve Frýdku-Místku dokazovaly minulý týden své znalosti na chirurgickém a interním oddělení Nemocnice Třinec. Začaly praktické maturitní zkoušky.

Minulý týden vždy od brzkého rána vládla na vybraných odděleních velká nervozita. Pětadvacet studentek se snažilo ukázat, co se během svého studia naučily. Všechny maturantky například musely, kromě náročné a pečlivé práce u lůžka, rovněž zpracovat ošetřovatelskou dokumentaci a obstát při její obhajobě.

„I přes složité období, které studentky provázelo po celý školní rok, pevně věřím, že zkoušku z dospělosti úspěšně zvládnou. Držím všem palce a doufám, že mnohé z nich zakotví právě v naší nemocnici,“ doplnil ředitel Nemocnice Třinec Jiří Veverka.

Článek je k dispozici také zde:

https://ehutnik.cz/zpravy/budouci-sestricky-se-zapotily-u-maturit