2. canisterapuetický kroužek

Včera, 1. března 2022 se uskutečnilo druhé canisterapeutické setkání. Setkání to bylo opět velice příjemné, panovala dobrá nálada a v nelehké době jsme vykouzlili nejeden úsměv na tvářích všech přítomných. Své zkušenosti s CT a povědět nám o vhodných vlastnostech terapeuta nám přišla sdělit také paní Monika Olbrechtová, místopředsedkyně a koordinátorka canisterapie z organizace Podané ruce, z.s.. Opět „usedly do lavic“ i naše psí parťačky Conie (border colie, pes v přípravě) a Maya (malý münsterlandský pes). Chvíli odpočívat (a ne jen pracovat) mohl také, za přítomnosti psích slečen, asistenční pes studentky Zuzky.

Sešlo se nás poměrně hojný počet, 14 žáků naší školy, přišla i paní asistentka.

Tématem tohoto setkání bylo canisterapeut – člověk. Řekli jsme si, jaké vlastnosti by člověk měl mít, chce-li se canisterapii věnovat. Povídali jsme si také, jak tyto vlastnosti rozvíjet, jaké kurzy absolvovat a kde a kdy lze zkoušky se psem podstoupit apod. V podstatě jsme naplnili celou hodinu přípravou canisterapeuta, naše fenky poslouchaly, chvílemi kolovaly po třídě a když už se jim zdálo, že bylo teorie dost a už se jim nechtělo pouze poslouchat, zašly si pro pohlazení, nějaký ten pamlsek nebo občas hledaly v batozích svačiny.

Příští setkání (které bychom chtěli stihnout ještě do konce března) bychom chtěli uskutečnit v klubovně pobočky Podaných rukou na Malém Koloredově 811. Datum a čas ještě včas upřesním. Tentokrát se budeme věnovat canisterapeutickému psu (jak jej připravit, co by měl umět apod.)

Děkuji všem účastníkům za účast a už nyní se těším na další setkání!

Lenka Wyková


Poslední změna: 02.03.2022 - 19:28 Zpět