Spolupráce žáků při výcviku budoucích velitelů Hasičského záchranného sboru (HZS) ČR


V únoru jsme již po druhé v tomto školním roce spolupracovali s IZS při výcviku budoucích velitelů Hasičského záchranného sboru ČR. Se svými spolužáky a učitelkami jsme se účastnili nácviku metody START, která slouží k roztřídění raněných při mimořádné události. Pro mě to byla obrovská výzva, protože jsem byla figurantkou připravené modelové situace, kdy došlo k výbuchu kotle a na místě bylo mnoho zraněných. Mé herecké schopnosti nejsou dokonalé a měla jsem obavy, ale vše proběhlo v pořádku a nakonec to byla velká legrace. Byli jsme pochválení nejen za perfektní nalíčení jednotlivých poranění, samostatnost, ale i za naše pěkné herecké výkony, které navodily reálnou atmosféru pro zasahující velitele. Myslím si, že pro nás to byla výborná forma pro ještě lepší zapamatování si probraného učiva (metody START). Měli jsme možnost zažít na vlastní kůži metodu třídění raněných. Všechny postupy zasahujících jednotek HZS byly na konci analyzovány a zhodnoceny. Jsem ráda, že každá jednotka HZS nás z postižené oblasti transportovala do bezpečné zóny, kde by se o nás již postarali záchranáři.

Moc děkuji paní učitelce Martynkové a paní učitelce Mrkvičkové za to, že jsme se mohli zúčastnit a doufám, že takových akcí bude více.

Martina Rosková, 2.B


Fotografie

Další fotografie